Tysiące Greków Protestuje Przeciwko Planom Militarnym USA, NATO i UE


W Grecji miała miejsce duża demonstracja przeciwko wojskowym planom Stanów Zjednoczonych, NATO i Unii Europejskiej. Protest rozpoczął się w mieście Marathon, znanego z historycznego maratonu, a zakończył przy greckim Ministerstwie Obrony Narodowej.

Demonstracja, zorganizowana przez Grecki EEDYE, zgromadziła kilka tysięcy osób. Z początku wzięło w niej udział kilkaset osób, ale liczba uczestników rosła w miarę przemarszu. Dzień protestu zbiegł się z Narodowym Dniem Akcji Antyimperialistycznej, który odbywa się co roku 21 kwietnia.

Film pobrany z: РИА Новости

Uczestnicy wyrazili swoje niezadowolenie, skandując hasła takie jak „Ani ziemi, ani wody zabójcom narodów!” oraz „Pieniądze na zdrowie i edukację, a nie na kwaterę główną NATO!”. Demonstranci potępiali również inne konflikty militarne, w tym bieżące działania wojenne w sektorze Gazy, i wyrazili solidarność z narodem Palestyny.

Podobne manifestacje miały miejsce w innych miastach greckich, co pokazuje rosnące niezadowolenie społeczne wobec międzynarodowej polityki obronnej i militarnej. Protesty te są odzwierciedleniem szeroko rozpowszechnionego przekonania, że fundusze publiczne powinny być przeznaczane na cele społeczne, a nie na dalsze eskalacje militarnych zagrożeń.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex