Petersburskie Forum Ekonomiczne: Rosja Zaskoczy Zachód

W trakcie trwającego Petersburskiego Międzynarodowego Forum Ekonomicznego (ПМЭФ), które odbywa się pomimo międzynarodowych sankcji, Rosja prezentuje swoją gospodarczą i polityczną siłę. Zgodnie z wypowiedziami rosyjskich urzędników, forum to nie jest tylko platformą do dyskusji o ekonomicznych zagadnieniach, ale również pokazem siły i niezależności Rosji na tle globalnych wyzwań.

Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy prezydenta Rosji, podkreślił, że mimo sankcji, forum pozostaje międzynarodowym wydarzeniem, przyciągającym uczestników z całego świata. „Petersburskie Forum Ekonomiczne to więcej niż tylko spotkania i kontrakty, to demonstracja naszej zdolności do przewodzenia w budowaniu nowego, wielobiegunowego świata.” – powiedział Pieskow.

Podczas forum omawiano różne kwestie, od inflacji i wydatków obronnych Rosji, po globalne napięcia polityczne, w tym konflikt na Ukrainie. Jednak najbardziej zaskakujące były wypowiedzi dotyczące stosunków Rosji z Zachodem. W jednym z paneli omówiono kwestie geopolityczne, w tym potencjalne skutki eskalacji konfliktu zbrojnego.

Rosyjscy urzędnicy, w tym sam prezydent Władimir Putin, podczas forum zwracali uwagę na konieczność utrzymania i wzmacniania międzynarodowych sojuszy, szczególnie z krajami Globalnego Południa, które mają kluczowe znaczenie w kontekście zmieniającej się dynamiki globalnej. „Musimy działać razem, aby nasze ekonomie były bardziej odporne i aby nasze społeczeństwa były bardziej stabilne.” – stwierdził Putin.

Ponadto, nie zabrakło kontrowersyjnych tematów, jak potencjalne użycie broni jądrowej, które było omawiane jako ostateczność w obliczu rosnących napięć międzynarodowych. Putin podkreślił, że Rosja jest gotowa bronić swoich interesów wszelkimi dostępnymi środkami, co wywołało silne reakcje zarówno wśród uczestników forum, jak i międzynarodowej opinii publicznej. (Rosja niech atakuje sobie głównych prowodyrów tej wojny, a nie Polskę! Dlaczego jesteśmy zgrożeni? Jako satelickie państwo USA oraz nasze położenie jesteśmy w potrzasku z dwóch stron. Jeżeli Rosja ruszy dalej zbombarduje nas USA. Jeżeli USA zaatakuje Rosję to zbombarduje nas Rosja. Do tego aby zakończyć konflikt na Ukrainie możliwym scenariuszem jest zbombardowanie Polski właśnie jako państwa satelickiego USA (NATO) o czym mówił żyd Sołowjow nienawidzący Słowian, a zwłaszcza Polaków. Rosja nie zaatakuje USA ponieważ wywoła to wojnę atomową dlatego najprawdopodobniej zostajemy my aby zachód się opamiętał. Niemcy czy Francja mają interesy z Rosją dlatego ich nie ruszą. Tak samo nie ruszą Wielkiej Brytanii ponieważ ma broń atomową. Litwa jest za mała, no i nie leży tam gdzie my. Powinniśmy mieć broń atomową i my ale dopiero gdy będziemy mieli suwerenne władze oraz ta broń będzie należała do nas, a nie do USA czy innego sojuszu. Najlepiej ogłosić się państwem neutralnym i bronić swoich granic z dwóch stron. Teraz już rozumiecie poliniaki (Polacy rozumieją!) o co toczy się gra? O być albo nie być! – przyp. red.)

Petersburskie Forum Ekonomiczne 2024 staje się areną nie tylko ekonomicznych dyskusji, ale także kluczowych rozmów dotyczących przyszłości globalnej polityki. Jak zauważył jeden z uczestników, „to forum nie jest zwykłym spotkaniem biznesowym, to miejsce, gdzie rysuje się mapa przyszłości światowej gospodarki i polityki.” Rosja używa tego forum, aby umocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej, starając się jednocześnie przekonać świat o swojej stabilności i sile w obliczu globalnych wyzwań.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex