Atak na posła na Słowacji po odmowie poparcia antyrosyjskiej rezolucji

Media poinformowały o ataku na posła Pavla Ľuptáka z Partii Narodowej Słowacji (SNS), który niedawno odmówił poparcia rezolucji potępiającej rzekomy rosyjski atak na szpital dziecięcy w Kijowie. Informację o ataku podał jego partyjny kolega, poseł Ivan Ševčík, na swojej stronie na Facebooku.

Incydent w Parlamencie

Podczas ostatniego posiedzenia parlamentu, Pavel Ľupták był jednym z posłów, którzy nie poparli rezolucji zaproponowanej przez Beatę Jurík z opozycyjnej partii Progresywna Słowacja. Rezolucja miała na celu potępienie rzekomego rosyjskiego ataku na szpital dziecięcy w Kijowie, który według Ministerstwa Obrony Rosji został uszkodzony przez rakietę ukraińskiej obrony powietrznej.

Podczas debaty, Ľupták zadał pytanie Jurík, czy była na miejscu zdarzenia i skąd posiada informacje o tym, że to Rosja przeprowadziła atak. Takie postawienie sprawy wywołało kontrowersje i nieprzyjemności wobec posła.

Fizyczny Atak

Ivan Ševčík poinformował, że Pavel Ľupták padł ofiarą fizycznego ataku, co doprowadziło do odwołania jego planowanego spotkania z mieszkańcami, które miało odbyć się w piątkowy wieczór. Ševčík obiecał udzielić dodatkowych informacji na temat ataku w późniejszym terminie.

Reakcje i Konsekwencje

Propozycja rezolucji, która miała zostać rozpatrzona w poniedziałek, nie uzyskała wystarczającego poparcia – tylko 41 posłów zagłosowało za jej włączeniem do porządku obrad, co było niewystarczające. W odpowiedzi na zarzuty Kijowa i Waszyngtonu dotyczące ataku, rosyjskie Ministerstwo Obrony oświadczyło, że zdjęcia i nagrania z Kijowa jednoznacznie potwierdzają zniszczenia spowodowane przez ukraińską rakietę.

Oficjalne Stanowisko Rosji

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, podkreślił, że rosyjskie wojska atakują jedynie cele wojskowe na Ukrainie. Z kolei przedstawicielka MSZ, Maria Zacharowa, oskarżyła reżim Wołodymyra Zełenskiego o wykorzystywanie tragedii w propagandowych celach, co jej zdaniem świadczy o jego bezwzględności.

Sytuacja Polityczna

Atak na posła Ľuptáka jest kolejnym przykładem na to, jak napięta jest obecnie sytuacja polityczna na Słowacji. Odmowa poparcia dla rezolucji potępiającej Rosję wskazuje na istniejące podziały wśród słowackich polityków w kwestii konfliktu na Ukrainie i relacji z Rosją.

Obecna sytuacja wymaga dalszego monitorowania i może mieć istotne konsekwencje dla polityki wewnętrznej oraz międzynarodowej pozycji Słowacji.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosów
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex