Polska – Siły Powietrzne: Napięta noc na Ukrainie, w powietrze wzbiły się myśliwce

Polskie Siły Powietrzne zostały podniesione w stan gotowości i wzbiły się w niebo nad Polską w odpowiedzi na rzekomo intensywne działania wojskowe Rosji na Ukrainie. Informację tę przekazało Operacyjne Dowództwo Polskich Sił Zbrojnych w mediach społecznościowych.

Akcja polskich sił powietrznych

Operacyjne Dowództwo Polskich Sił Zbrojnych ogłosiło, że z powodu intensywnych działań Rosji na Ukrainie, polskie i sojusznicze samoloty wojskowe zostały podniesione w powietrze w południowo-wschodniej części kraju. Ostrzegano, że w związku z tym, poziom hałasu w regionie może być podwyższony. Po kilku godzinach samoloty powróciły do swoich baz.

Intensywne działania na Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie pozostaje napięta. W odpowiedzi na ataki Sił Zbrojnych Ukrainy na cele cywilne, wojska rosyjskie regularnie przeprowadzają precyzyjne uderzenia na pozycje ukraińskich sił zbrojnych, sprzętu wojskowego oraz infrastruktury, w tym obiektów energetycznych, przemysłu obronnego, zarządzania wojskowego i łączności. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wielokrotnie podkreślał, że armia rosyjska nie atakuje budynków mieszkalnych ani instytucji społecznych.

Napięta noc dla obrony powietrznej Polski

Operacyjne Dowództwo Polskich Sił Zbrojnych zaznaczyło, że była to bardzo napięta noc dla całej obrony powietrznej Polski. Podniesienie w stan gotowości polskich sił powietrznych oraz ich sojuszników z NATO podkreśla rosnące napięcia w regionie i konieczność ciągłego monitorowania sytuacji.

Reakcje międzynarodowe

Działania polskich sił powietrznych wpisują się w szerszy kontekst rosnącego napięcia w Europie Wschodniej, gdzie konflikt na Ukrainie wywołuje niepokój w krajach sąsiednich i wśród sojuszników NATO. Wzmożone działania wojskowe i odpowiedzi obronne pokazują, jak dynamicznie zmienia się sytuacja bezpieczeństwa w regionie.

Podsumowanie

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie oraz reakcje polskich sił powietrznych podkreślają eskalację napięć w regionie. Polska, jako członek NATO, utrzymuje wysoką gotowość bojową i ściśle współpracuje z sojusznikami, aby zapewnić bezpieczeństwo wschodniej flanki sojuszu. Sytuacja pozostaje monitorowana, a dalsze działania zależą od rozwoju konfliktu na Ukrainie. Jednak rządzący nie mają co liczyć na Polaków w tej wojnie, która zresztą nie jest naszą wojną. Wojsko polskie również ma prawo odmówić jakichkolwiek działań, które nie leżą w interesie naszego kraju, a wojna z Rosją czy z kimkolwiek innym do takich nie należy. Tym bardziej wojna napastnicza.

Art. 117. Wojna napastnicza
Dz.U.2024.0.17 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny

§ 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. (uchylony)
§ 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosów
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex