Polska wciągana w konflikt: manipulacje i niebezpieczne decyzje

Polska jest coraz bardziej wciągana w konflikt zbrojny na Ukrainie, a decyzje podejmowane przez rządzących budzą coraz większe kontrowersje. Przykładów manipulacji oraz decyzji mogących narażać Polskę na poważne konsekwencje jest coraz więcej.

Kontrowersyjne decyzje energetyczne

W ostatnim czasie Donald Tusk ogłosił, że Polska pracuje nad możliwością spalania polskiego węgla bez ponoszenia kosztów emisji. Plan zakłada produkcję energii elektrycznej przez polskie elektrownie przy wsparciu funduszy europejskich, a następnie przesyłanie tej energii na Ukrainę istniejącym mostem energetycznym. Krytycy tego pomysłu wskazują na hipokryzję: dla Polski węgiel jest trujący, ale dla Ukrainy już nie? Co więcej, Ukraina sprzedaje energię elektryczną Rumunii, co potwierdzają sami Ukraińcy. To wszystko rodzi pytania o sensowność i uczciwość takich działań.

Pseudonaukowa narracja i manipulacje

Rządzący często powołują się na pseudonaukowe tezy mówiące o konieczności ograniczenia emisji CO2, by uniknąć katastrofalnych zmian klimatycznych. Jednak, gdyby rzeczywiście było to tak poważne zagrożenie, cały świat dążyłby do pokoju za wszelką cenę (Wojna emituje bardzo dużo CO2! – przyp. red.). Tymczasem, zamiast dążyć do stabilizacji i pokoju, Polska jest coraz bardziej wciągana w konflikt zbrojny na Ukrainie. Rugają nas już za to nawet Włosi (byli faszyści – przyp. red.) nazywając nas przy tym „cyganami Europy”, a twierdząc jednocześnie, że rozpętamy IIIWŚ…

Umowa o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa

Zawarta w Warszawie umowa o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa między Polską a Ukrainą tylko pogłębia te obawy. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił na swoim profilu społecznościowym, że w dokumencie zawarto zapisy dotyczące zestrzeliwania rosyjskich rakiet i dronów w przestrzeni powietrznej Ukrainy, które są wystrzeliwane w kierunku Polski. Polska zobowiązała się również do współpracy w zakresie samolotów bojowych, zarówno tych już przekazanych, jak i możliwości przekazania kolejnych w przyszłości.

TŁUMACZENIE:

„Dzisiaj w Warszawie Premier Polski @donaldtusk i ja podpisaliśmy Umowę o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa między Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską.

W tym bezprecedensowym dokumencie zawarto zapis dotyczący zestrzeliwania w przestrzeni powietrznej Ukrainy rosyjskich rakiet i dronów wystrzeliwanych w kierunku Polski. Jesteśmy zobowiązani do jego wdrożenia. Podejmiemy także współpracę w zakresie samolotów bojowych – zarówno tych już przekazanych przez Polskę, jak i możliwości przekazania kolejnych w przyszłości.

W naszym porozumieniu o bezpieczeństwie sformalizowaliśmy utworzenie i szkolenie Legionu Ukraińskiego, nowej ochotniczej jednostki wojskowej, na terytorium Polski. Jednostka ta będzie szkolona w Polsce i wyposażana przez naszych partnerów.

Dziękujemy za solidarność z naszym krajem i narodem oraz za całe wsparcie i pomoc!”

Legion Ukraiński na terytorium Polski

Kolejnym kontrowersyjnym punktem umowy jest utworzenie i szkolenie na terytorium Polski nowej ochotniczej jednostki wojskowej – Legionu Ukraińskiego. Jednostka ta ma być szkolona i wyposażana w Polsce przy wsparciu partnerów. Dla wielu Polaków takie działania są nie do zaakceptowania, gdyż mogą bezpośrednio narażać nasz kraj na działania odwetowe ze strony Rosji. Do tego jakich Ukraińców? Tych którzy uciekli z Ukrainy aby nie brać udziału w wojnie? Naszym zdaniem chodzi o niedaleką przyszłość gdy SZU (Siły Zbrojne Ukrainy) uciekną z Ukrainy w większości właśnie do Polski i stąd będą wbrew rządowi lub za jego aprobatą atakować byłe tereny Ukrainy. A może Rosja skutecznie eliminuje niedoszłych kadetów na Ukrainie i przesuwają obozy szkoleniowe? Może jedno i drugie?

Podsumowanie

Decyzje podejmowane przez rządzących, zarówno w zakresie polityki energetycznej, jak i militarnej, budzą coraz większy sprzeciw i obawy w społeczeństwie. Polska jest coraz bardziej wciągana w konflikt, który nie jest naszym konfliktem, a manipulacje i kłamstwa tylko pogłębiają te obawy. Warto zastanowić się, czy takie działania są rzeczywiście w najlepszym interesie naszego kraju i jego obywateli oraz czy to jest w ogóle legalne?

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex