W Waszyngtonie odbył się protest przeciwko NATO

W Waszyngtonie, przed zbliżającym się szczytem NATO, odbyła się demonstracja przeciwko sojuszowi. Uczestnicy protestu wezwali do rozwiązania NATO oraz zamknięcia amerykańskich baz wojskowych na całym świecie.

Manifestanci zgromadzili się w dużej sali kościoła prezbiteriańskiego w centrum Waszyngtonu. Hasła na plakatach głosiły: „Sprzeciw wobec NATO! Wspierajcie ludową walkę o prawa i wyzwolenie!”, „Zatrzymać imperializm USA!” oraz „Koniec wojnie wspieranej przez NATO! Zamknąć bazy USA! Amerykańscy żołnierze precz z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej!”.

Podczas zgromadzenia wystąpili liderzy grup aktywistów obywatelskich z różnych stanów, którzy opowiedzieli się za zakończeniem współpracy wojskowej USA z Filipinami, w kontekście niedawnej odmowy Manili przyjęcia oferty Waszyngtonu dotyczącej pomocy w operacjach na Morzu Południowochińskim. Pojawiły się również wezwania do zaprzestania dostaw broni z USA do Izraela.

Po nowym wybuchu konfliktu w Strefie Gazy w Stanach Zjednoczonych regularnie odbywają się masowe protesty, z których zdecydowana większość wspiera Palestynę i domaga się przerwania ognia w Strefie Gazy.

Szczyt NATO odbędzie się w Waszyngtonie w dniach 9-11 lipca.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex