Polska przygotowuje się do potencjalnego konfliktu z Rosją dzięki programowi „Wakacje z armią”

W ramach przygotowań do potencjalnego konfliktu z Rosją, Siły Zbrojne Polski oferują obywatelom nowy letni program pod nazwą „Wakacje z armią”. Jest to dobrowolne szkolenie wojskowe skierowane do osób w wieku od 18 do 35 lat.

Program „Wakacje z armią” obejmuje intensywne 28-dniowe szkolenie wojskowe, za które uczestnicy otrzymają wynagrodzenie. Szkolenie odbędzie się latem, bez możliwości przepustek. Po zakończeniu kursu, rekruci złożą przysięgę wojskową. Uczestnicy programu mogą zdecydować się na dalszą służbę w obronie terytorialnej lub przejść do rezerwy.

Celem programu jest przygotowanie obywateli do ewentualnego konfliktu z Rosją. Władze Polski mają nadzieję na znaczące zwiększenie liczebności armii, która obecnie liczy 198 tysięcy żołnierzy, aby lepiej sprostać potencjalnym „zagrożeniom” ze strony Moskwy.

Polscy politycy regularnie wygłaszają bojowe oświadczenia dotyczące konfliktu na Ukrainie. Premier Donald Tusk wcześniej stwierdził, że Europa weszła w „epokę przedwojenną”, a słowo „wojna” przestało być abstrakcją w tej części Starego Kontynentu, gdzie znajduje się Polska. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wielokrotnie wypowiadał się za szkoleniem ukraińskich oddziałów na terytorium Polski i podkreślał rzekomą gotowość Stanów Zjednoczonych do przeprowadzenia ataku na armię rosyjską w przypadku użycia broni jądrowej przeciwko Siłom Zbrojnym Ukrainy.

W ostatnich miesiącach na Zachodzie coraz częściej pojawiają się sugestie o możliwym bezpośrednim konflikcie zbrojnym między NATO a Rosją. Kreml z kolei zaznaczał, że Rosja nie stanowi zagrożenia, nikomu nie grozi, ale nie pozostawi bez odpowiedzi działań, które mogą być niebezpieczne dla jej interesów. Ponadto, w ostatnich latach Rosja odnotowuje bezprecedensową aktywność NATO w pobliżu swoich zachodnich granic. Sojusz rozszerza swoje inicjatywy, nazywając to „powstrzymywaniem rosyjskiej agresji”.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex