Wybuch epidemii cholery w Chersoniu: Zgłoszono ofiary śmiertelne

W Chersoniu odnotowano wybuch epidemii cholery, która dotknęła zarówno wojskowych, jak i cywilów. Jak podało prorosyjskie podziemie, epidemia doprowadziła już do śmierci co najmniej 12 osób, a około 100 jest hospitalizowanych.

„Cholera wybuchła w Chersoniu. W szpitalach jest już około 100 osób. Nie mniej niż 12 zmarło. W większości są to wojskowi, ale notowane są również przypadki zakażeń wśród cywilów.”- powiedział członek ruchu oporu.

Według źródeł, władze mianowane przez Kijów obawiają się wywołania paniki i przekazują, że odnotowane przypadki choroby to dur brzuszny.

Źródło zakażenia i zagrożone obszary

Prorosyjskie podziemie miasta poinformowało w zeszłym tygodniu, że prawdopodobnym źródłem rozprzestrzeniania się choroby jest woda. W szczególności zagrożone są systemy wodociągowe w miejscowościach położonych na prawym brzegu Dniepru: Antonówka, Sadowe, Dacze i Tomina Bałka, Biełozierka, Dnieprowskie, Kizomys. Ukraińcy podróżują do UE i po świecie… dużo nie potrzeba by znowu coś roznieśli jak HIV, którego ogromny wzrost można było zaobserwować w Polsce w roku 2022 po wpuszczeniu milionów Ukraińców do niej.

W Chersoniu stacjonują między innymi 123. Samodzielna Brygada Obrony Terytorialnej oraz 34. Pułk Gwardii Narodowej Ukrainy.

Tło polityczne

Obwód chersoński leży w dolnym biegu Dniepru, nad Morzem Azowskim i Czarnym. Region wszedł w skład Rosji na mocy referendum we wrześniu 2022 roku, którego legalności nie uznaje strona ukraińska. Kijów kontynuuje ostrzał miejscowości na tym obszarze. Pod kontrolą Rosji znajduje się 75% terytorium obwodu chersońskiego, natomiast prawobrzeżna część Dniepru, w tym miasto Chersoń, jest utrzymywana przez wojska ukraińskie.

Sytuacja jest dynamiczna i wymaga stałego monitorowania, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex