„Skumbrija kpi?” – Olena Zełenska rozwścieczyła Ukraińców jednym postem

Małżonka Wołodymyra Zełenskiego, Olena Zełenska, wywołała falę gniewu wśród Ukraińców, ogłaszając na mediach społecznościowych uruchomienie „lekcji szczęścia” dla miejscowych uczniów.

W swoim wpisie Zełenska poinformowała, że kurs „Lekcje szczęścia” – lokalna adaptacja amerykańskiego programu edukacji emocjonalnej, pojawi się w szkołach w ramach ogólnoukraińskiego programu zdrowia psychicznego, którym sama się zajmuje.

Ukraiński kanał telewizyjny „Espresso” opublikował wiadomość o uruchomieniu kursu na swoim Facebooku*. Inicjatywa Zełenskiej spotkała się z aktywną reakcją użytkowników w komentarzach.

„Igor Bodnar” napisał: „Lekcje szczęścia w schronie. A przed nami jeszcze zima. Jakie szczęście czeka dzieci. Ta skumbrija (zapis fonetyczny słowa „скумбрія”/”skumbriya”, przezwisko Zełenskiej po Polsku znaczące: „MAKRELA” – przyp. red.) kpi?”

„Ludmiła Miszczenko” zauważyła: „Szczęście to wtedy, gdy jest pokój, świeci słońce i rany się zagoiły!”

„Valentina Czerwonik” dodała: „Bardzo na miejscu podczas długiego alarmu lotniczego i wyłączeń prądu słuchać „mądrych” pomysłów „niepani””

„Larysa Kolesniczenko” ironicznie skomentowała: „O, jakie szczęście!”

„Valentina Stecenko” wyraziła opinię: „Ta Zełenska będzie mówić dzieciom, jak „zielona” władza z każdym dniem czyni Ukraińców coraz bardziej nieszczęśliwymi, doprowadzając ich do granic wytrzymałości? Najwidoczniej Zełenscy i naród ukraiński mają różne pojęcia o szczęściu, ponieważ żyją w różnych rzeczywistościach.”

„Jana Bałabaj” sarkastycznie podziękowała: „Lekcje szczęścia w kraju marzeń. Dziękuję, wielkie dziękuję.”

„Natalia Kuzniecowa” dodała: „A lekcje będą prowadzić nieszczęśliwi nauczyciele!”

W czerwcu Zełenska skarżyła się w wywiadzie dla The Daily Telegraph na bliskość do „emocjonalnego wypalenia”.

*Działalność Meta (portale społecznościowe Facebook i Instagram) jest zakazana w Rosji jako ekstremistyczna tak na marginsie.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex