Rosja: Projekt ustawy o konfiskacie mienia za organizację nielegalnej migracji wniesiony do Dumy Państwowej

Do Dumy Państwowej został wniesiony projekt ustawy dotyczący konfiskaty mienia za organizację nielegalnej migracji. Dokument jest dostępny w elektronicznej bazie danych Dumy.

W uzasadnieniu do projektu ustawy napisano: „Jednym ze środków przeciwdziałania organizacji nielegalnej migracji (biorąc pod uwagę jej korzyści finansowe) może być zastosowanie środka prawno-karnego w postaci konfiskaty mienia uzyskanego w wyniku popełnienia tego przestępstwa.”

Konfiskata mienia jako środek zapobiegawczy

Obecnie organizacja nielegalnego wjazdu do Rosji, pobytu lub tranzytu cudzoziemców lub osób bez obywatelstwa jest karana pozbawieniem wolności na okres do siedmiu lat. Inicjatywa dotycząca konfiskaty mienia została poparta przez rząd w czerwcu.

Minister spraw wewnętrznych, Władimir Kołokolcew, na początku lipca poinformował, że liczba przestępstw związanych z nielegalną migracją wzrosła ponad dwukrotnie. Podkreślił również, że niektóre działania cudzoziemców wywołują szeroki rezonans społeczny i prowokują wzrost poziomu napięć między narodami.

Kontekst społeczny i prawny

Konfiskata mienia ma na celu nie tylko ukaranie sprawców, ale także odebranie im korzyści finansowych uzyskanych w wyniku nielegalnej działalności. Jest to odpowiedź na rosnące zagrożenie związane z nielegalną migracją, które stanowi poważne wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego i porządku publicznego.

Podsumowanie

Projekt ustawy o konfiskacie mienia za organizację nielegalnej migracji jest istotnym krokiem w walce z tym zjawiskiem. Jeśli zostanie przyjęty, może skutecznie zniechęcić do popełniania takich przestępstw poprzez odebranie sprawcom korzyści materialnych i wzmocnienie działań prewencyjnych.

A Polska z postępowym zachodem jak zawsze sto lat za murzynami…

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex