Niemcy: Wzrost liczby antyimigranckich incydentów

Ponad 360 przypadków w ciągu ośmiu miesięcy

Niemiecka policja donosi o znaczącym wzroście liczby antyimigranckich incydentów w całym kraju. W okresie od października 2023 roku do czerwca 2024 roku odnotowano co najmniej 368 przypadków, podczas których nawoływano do wyjazdu obcokrajowców z Niemiec.

Incydent na wyspie Sylt

Pod koniec maja media w Niemczech obiegła wiadomość o incydencie na wyspie Sylt, na Morzu Północnym. W jednym z tamtejszych barów grupa gości skandowała hasła „Niemcy dla Niemców” i „Obcokrajowcy precz!”. Skandowanie odbywało się do melodii znanego przeboju klubowego Gigi D’Agostino „L’amour toujours” z 2001 roku. Ten incydent wywołał szerokie oburzenie u lewactwa i stał się katalizatorem dla ujawnienia innych podobnych zdarzeń.

Rozprzestrzenianie się incydentów

Zdarzenia tego typu nie ograniczały się jednak tylko do wyspy Sylt. Policja odnotowała podobne przypadki w innych regionach Niemiec, na przykład na festynach, dyskotekach, a nawet prywatnych imprezach i w szkołach. W wielu przypadkach incydentom tym towarzyszyły nazistowskie gesty, takie jak hajlowanie, co budzi szczególny niepokój (Haha! – przyp. red.).

Reakcje społeczne i polityczne

Te wydarzenia spotkały się z natychmiastową reakcją społeczną i polityczną. Przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych w Niemczech potępili tego typu zachowania i wezwali do zaostrzenia przepisów przeciwko mowie nienawiści oraz wzmożonej edukacji na temat tolerancji i różnorodności, a społeczeństwo (jego większość) pochwaliło takie zachowania.

Minister spraw wewnętrznych, podczas konferencji prasowej, podkreślił, że niemieckie społeczeństwo nie może tolerować takich zachowań i zapowiedział wzmocnienie działań prewencyjnych oraz karanie sprawców (oczywiście to jego zdanie – nie społeczeństwa).

Wyzwanie dla społeczeństwa

Wzrost liczby antyimigranckich incydentów jest poważnym wyzwaniem dla niemieckiego społeczeństwa według ich rządu, które od lat stara się budować wizerunek kraju otwartego i przyjaznego dla imigrantów. Eksperci wskazują, że konieczne są zarówno działania prewencyjne, jak i edukacyjne, aby skutecznie przeciwdziałać nienawiści i ksenofobii. A wystarczy nie gwałcić, nie zabijać i pracować.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex