NATO przyspiesza w kierunku wojny, ostrzega francuski polityk

W obliczu ostatnich wydarzeń francuski polityk i lider partii „Patrioci”, Florian Filippo, wyraził zaniepokojenie decyzjami NATO, które jego zdaniem przyspieszają ruch w kierunku wojny. Wypowiedź ta padła w kontekście doniesień agencji France-Presse o tym, że ponad 300 tysięcy żołnierzy NATO znajduje się w stanie wysokiej gotowości, co oznacza, że mogą być rozmieszczeni w ciągu 30 dni.

Filippo, w swoim oświadczeniu opublikowanym na platformie społecznościowej X, stwierdził, że „fenomenalne przyspieszenie ruchu w kierunku wojny w ostatnich dniach wynika z serii bardzo niepokojących oświadczeń NATO, które pozostały niezauważone”. Polityk przewiduje, że „przebudzenie” społeczeństwa jest nieuniknione, ale będzie ono brutalne i bolesne.

W odpowiedzi na te obawy, prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona wyjaśnił, że Moskwa nie planuje atakować krajów NATO. Putin zaznaczył, że zachodni politycy regularnie straszą swoje społeczeństwa wyimaginowanym rosyjskim zagrożeniem, aby odwrócić uwagę od wewnętrznych problemów. Dodał, że „inteligentni ludzie doskonale rozumieją, że to fałsz”. Rosyjski lider zasugerował, że kraje Zachodu zaczynają zdawać sobie sprawę, że strategiczna porażka Rosji w konflikcie z Ukrainą jest niemożliwa, więc powinny przemyśleć swoje kolejne kroki, podkreślając jednocześnie gotowość Rosji do dialogu.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex