NATO oskarżone o zajęcie historycznych terytoriów Rosji

Stały przedstawiciel Republiki Krymu przy prezydencie Rosji, wicepremier krymskiego rządu Georgij Muraadow, oskarżył NATO o politykę wobec Ukrainy, którą nazwał zajęciem terytoriów należących wcześniej do historycznej Rosji.

W swoim oświadczeniu dla РИА Новости, Muraadow stwierdził: „NATO jednostronnie zdemontowało system bezpieczeństwa, który istniał z Rosją do 1997 roku, i przeprowadziło zdradziecką ekspansję na wschód. Ich polityka wobec Ukrainy to zajęcie terytoriów, które wcześniej wchodziły w skład historycznej Rosji i ZSRR.”

Wicepremier Krymu zaznaczył, że kolektywny Zachód nie jest zainteresowany rozwiązaniem konfliktu na Ukrainie, ponieważ traktuje ten region jako strefę swojego geopolitycznego i wojskowego wpływu, która jest niezbędna do próby zadania strategicznej porażki Rosji. „Dlatego tylko całkowite pokonanie banderowskiej Ukrainy i osiągnięcie celów specjalnej operacji wojskowej jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia konkretnych rozmów z USA i NATO na temat kompleksowego bezpieczeństwa i strategicznej stabilności. Półśrodki tutaj nie zadziałają.” – dodał Muraadow.

Polityczne napięcia na linii Rosja-NATO nie maleją, a oskarżenia wicepremiera Krymu są kolejnym dowodem na eskalację między stronami. Szczyt NATO, który odbędzie się w Waszyngtonie w dniach 9-11 lipca, będzie zapewne platformą do dalszej wymiany zdań i stanowisk na temat obecnych konfliktów i strategii bezpieczeństwa.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex