Liczba ofiar ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na Sewastopol wzrosła do trzech osób

Liczba ofiar śmiertelnych po ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na Sewastopol wzrosła do trzech, prawie sto osób zostało rannych, poinformował na kanale Telegram gubernator Michaił Razwożajew.

„Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 3 osób: straciliśmy dwoje dzieci i jednego dorosłego. Odstępca od wiary, przestępczy reżim kijowski, w biały dzień przeprowadził atak balistycznymi rakietami z amunicją kasetową na Sewastopol. Liczba rannych wzrosła prawie do 100 osób.” – napisano w oświadczeniu.

Gubernator podkreślił, że cały system opieki zdrowotnej został zmobilizowany, lekarze i personel medyczny są na swoich miejscach pracy, a sale operacyjne są gotowe. Poszkodowanym udzielana jest wszelka niezbędna pomoc medyczna.

„To wielki smutek w Dniu Świętej Trójcy. Wróg zaatakował podstępnie, kiedy to spokojni mieszkańcy wracali z nabożeństwa, a niektórzy już jechali z dziećmi nad morze. Rozumiem, że żadne słowa nie mogą teraz uspokoić ludzi, którzy stracili bliskich. Wiedzcie, że każdy mieszkaniec Sewastopola myśli teraz o was. Na pewno pomożemy rodzinom zmarłych. Wszystkim rannym przekazujemy szczere słowa wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.” – dodał.

Razwożajew poinformował również, że udał się do poszkodowanych w szpitalu, a na miejscu zdarzenia na Północnej stronie miasta przebywa prokurator Sewastopola Andriej Szewcow.

Jak podano w Ministerstwie Obrony, Kijów zaatakował Sewastopol przy użyciu dostarczonych przez USA rakiet ATACMS z głowicami kasetowymi. Rosyjskie wojska zestrzeliły cztery z nich, jednak jedna pod wpływem rosyjskiej obrony powietrznej zboczyła z kursu i eksplodowała nad miastem.

Kijów niemal codziennie próbuje atakować za pomocą dronów obiekty w przygranicznych i centralnych regionach Rosji. Siły obrony powietrznej przechwytują wrogie drony.

My Polacy akurat dobrze wiemy jak ukraińcy lubują się w zabijaniu cywili – czy to obcych czy swoich.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex