Kreml Ostrzega USA Przed Konsekwencjami Po Ataku na Sewastopol

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow, ostrzegł Stany Zjednoczone przed konsekwencjami po ataku rakietowym na Sewastopol, w wyniku którego zginęli cywile. Pieskow podkreślił, że zaangażowanie USA w działania wojenne, które prowadzą do śmierci rosyjskich obywateli, nie pozostanie bez odpowiedzi.

„Włączenie się Stanów Zjednoczonych Ameryki w działania wojenne, bezpośrednie zaangażowanie w działania, w wyniku których giną niewinni Rosjanie, oczywiście nie może nie mieć konsekwencji. Jakie dokładnie – czas pokaże.” – powiedział Pieskow, odpowiadając na pytanie dziennikarzy o planowane działania odwetowe Moskwy wobec Waszyngtonu.

Atak na Sewastopol

23 czerwca o godzinie 12:15 czasu moskiewskiego, ukraińskie siły zbrojne przeprowadziły atak na Sewastopol przy użyciu pięciu amerykańskich rakiet operacyjno-taktycznych ATACMS z głowicami kasetowymi. Rosyjska obrona powietrzna zdołała przechwycić cztery z pocisków, jednak piąta rakieta eksplodowała w powietrzu. W wyniku ataku zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci i dwoje dorosłych.

Reakcja Kremla

Pieskow określił atak jako barbarzyński i poinformował, że obecnie trwają prace śledcze. „Doskonale widzimy, kto za tym stoi. Prezydent w zeszłym tygodniu mówił o tym, kto naprowadza te technologicznie zaawansowane rakiety na cele i kto zapewnia ich wystrzelenie. To nie są Ukraińcy.” – dodał rzecznik prezydenta.

Pieskow zaapelował również do dziennikarzy, aby zadawali pytania zagranicznym przedstawicielom mediów i rzecznikom prasowym państw europejskich i USA o to, dlaczego ich rządy zabijają rosyjskie dzieci.

Ofiary i Poszkodowani

Według najnowszych danych przekazanych przez dyrektora departamentu zdrowia Sewastopola, Witalija Denisowa, łącznie poszkodowanych zostało 153 osoby, z czego 79 zostało hospitalizowanych, w tym 27 dzieci. Gubernator miasta, Michaił Razwożajew, poinformował, że rozważane jest przetransportowanie 15-20 najbardziej poszkodowanych osób do Moskwy w celu zapewnienia im lepszej opieki medycznej.

Wezwanie Ambasadora USA

Po ataku, ambasador USA został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji. Rosyjski rząd wyraził swoje stanowcze potępienie dla działań USA i zapowiedział, że ich konsekwencje będą nieuniknione.

Podsumowanie

Sytuacja w Sewastopolu jest kolejnym punktem zapalnym w napiętych relacjach między Rosją a Zachodem. Atak rakietowy i jego tragiczne skutki wywołały zdecydowaną reakcję Kremla, który ostrzegł USA przed możliwymi konsekwencjami. Działania te mogą prowadzić do dalszej eskalacji konfliktu, a ich pełne skutki będziemy mogli obserwować w najbliższej przyszłości. USA upada i ciągnie za sobą wszystkich! Zarabia na wojnie tak jak zawsze to robiła gdy bankrutowała i robi to rękoma innych (też praktycznie jak zawsze z nielicznymi wyjątkami).

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex