Incydent w Moskwie: Migrant z Tadżykistanu Zakłóca Nabożeństwo i Atakuje Wierną

W Moskwie doszło do niepokojącego zdarzenia, w którym 20-letni migrant z Tadżykistanu zgasił świece w kościele i zaatakował jedną z wiernych. Zdarzenie miało miejsce w kościele prawosławnym świętego wojownika Fiodora Uszakowa na ulicy Jużnobutowskiej.

Według informacji przekazanych przez stołeczny główny komitet śledczy, incydent miał miejsce na południowym zachodzie Moskwy. Sprawca zgasił świece, aby obrazić uczucia religijne prawosławnych wiernych, a następnie „użył przemocy wobec jednej z parafianek tego kościoła”.

Prokuratura wszczęła postępowanie karne wobec obywatela Tadżykistanu, który został oskarżony o naruszenie prawa do wolności sumienia i wyznania, zgodnie z artykułem 148 część 4 punkt „b” Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna został zatrzymany, a śledczy zamierzają zwrócić się do sądu o jego aresztowanie.

Ojciec Aleksander Wołkow, kierownik służby informacyjnej Moskiewskiej eparchii Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, potwierdził, że incydent miał miejsce w kościele świętego wojownika Fiodora Uszakowa. Zaznaczył, że proboszcz świątyni jest gotów współpracować i wspierać prowadzone śledztwo, jednocześnie apelując o poczekanie na zakończenie działań śledczych.

Incydent wywołał duże poruszenie w społeczności wiernych oraz wśród władz. W kontekście tego zdarzenia warto również wspomnieć, że dzień wcześniej, 18 czerwca 2024 roku, rosyjska Duma Państwowa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy dotyczący nowego trybu wydalania cudzoziemców, co może mieć wpływ na dalsze losy oskarżonego migranta.

Sprawa ta podkreśla delikatną równowagę między ochroną praw religijnych a zarządzaniem problemami związanymi z migracją. Władze i społeczność religijna będą musiały współpracować, aby zapewnić bezpieczeństwo i szacunek dla wszystkich uczestników życia społecznego.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex