Eskalacja konfliktu: USA grożą Rosji w sprawie Ukrainy

Geopolityczne napięcia między Rosją a Ukrainą nadal narastają, gdy Departament Stanu USA wystosował surowe ostrzeżenie wobec Rosji w związku z możliwym rozszerzeniem konfliktu. Podczas przesłuchania w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, James O’Brien, asystent sekretarza stanu USA ds. Europy, stwierdził, że Ukraina może zwiększyć zasięg swoich ataków na terytorium Rosji, jeśli Rosja poszerzy front w trwającym konflikcie.

O’Brien podkreślił, że początkowo obszarem, na którym Rosja prowadziła ofensywę, była okolica Charkowa. „Jak powiedział w zeszłym tygodniu Jake Sullivan (doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego), jeśli Rosja spróbuje rozszerzyć ten front, Ukrainie będzie wolno osiągać cele na większą odległość.” – powiedział O’Brien (Wystarczyłoby przestać wspierać Ukrainę i niech sama robi sobie co chce – broń może kupować nadal od innych za gotówkę. A w ten sposób USA zabierając głos już za niesuwerennym państwem jakim stała się Ukraina pokazuje tym samym prawdę o niej oraz brnie do IIIWŚ – przyp. red.).

Reakcje i eskalacja

W odpowiedzi na te słowa, deputowany Dumy Państwowej z regionu krymskiego i członek komisji ds. bezpieczeństwa, Michaił Szeremiet, oświadczył, że ataki amerykańskim uzbrojeniem na terytorium Rosji mają na celu wywołanie pełnoskalowej wojny na Ukrainie (Pewnie i na świecie – przyp. red.).

Prezydent Władimir Putin pod koniec maja ostrzegł, że przedstawiciele krajów NATO powinni zdawać sobie sprawę, „z czym mają do czynienia”. Rzecznik prasowy Kremla, Dmitrij Pieskow, zaznaczył, że państwa sojuszu świadomie zwiększają napięcia, prowokując Ukrainę do kontynuacji bezsensownej wojny. Podkreślił również, że takie działania nieuchronnie będą miały swoje konsekwencje i w końcu przyniosą znaczne szkody interesom tych krajów, które obrały drogę eskalacji konfliktu.

Słowacja, Węgry wiedzą coś czego nie wie Polska. Powoli tą wiedzę zacznie zdobywać najprawdopodobniej Rumunia. Sugerowałbym porozmawiać z głowami tych państw prezydencie Duda. Przestańcie być sługami USA, Ukrainy, Niemiec i Izraela w końcu! Zacznijcie być niezależni! Polska powinna być neutralnym krajem z własną bronią jądrową, nad którą mielibyśmy kontrolę.

Pozdrawiamy ekipe z ABW! Wszystkiego dobrego chłopaki i dziewczęta!

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex